Zacznij TUTAJ!

Właśnie otrzymałeś zestaw EDUBOX? Tutaj znajdziesz informację od czego zacząć krok po kroku.

Witaj początkujący wynalazco!

Niezmiernie cieszymy się, że dotarł do Ciebie nasz zestaw do konstruowania robotów! Jeśli na początku czujesz się nieco zagubiony NIC SIĘ NIE PRZEJMUJ! już niedługo będziesz programować mikrokontrolery, podłączać czujniki, konstruować pojazdy i programować aplikacje na smartfony i zupełnie nie zauważysz kiedy się tego wszystkiego nauczyłeś.

Sterownik LOFI Brain, który znajduje się w zestawie jest już zaprogramowany do pracy z aplikacją LOFI Blocks, LOFI Control i Scratchem. Wystarczy, że podłączysz do niego moduł bluetooth oraz zasilanie i możesz zacząć uczyć się programowania.

Wszelkie informacje na temat używania LOFI Robota znajdziesz w naszej dokumentacji. Jeśli coś jest niejasne śmiało pytaj w komentarzach pod poszczególnymi artykułami, postaramy się odopowiadać najszybciej jak to możliwe.

Poniższa lista pokazuje kolejność, w której najlepiej zacząć naukę budowania robotów:

Przygotowanie

PODŁĄCZ POWERBANK DO ŁADOWANIA

UWAGA W zestawie są dwa kable USB – mały biały kable w opakowaniu powerbanku służy TYLKO DO ŁADOWANIA. Aby podłączyć Arduino do komputera użyj drugiego, dłuższego kabla USB.

  • Jeśli masz możliwość pracy na tablecie lub smartfonie – zainstaluj aplikację LOFI Blocks, sterownik LOFI Brain jest już zaprogramowany do pracy z nią.
  • Jeśli pracujesz na komputerze stacjonarnym skonfiguruj go i zainstaluj wszystkie potrzebne programy
  • Zapoznaj się z podstawowymi zasadami działania sterownika LOFI Brain – zwróć przedw wszystkim uwagę na sposób podłączania zasilania i dodatkowych modułów
  • Zmontuj dwa KOŁA
  • Zmontuj podstawowy POJAZD
  • Podłącz moduł bluetooth do sterownika (zwróć uwagę że bluetooth 2.0 i bluetooth podłącza się w odwrotny sposób) i połącz robota z aplikacją LOFI Blocks.

Połączenie LOFI Blocks z urządzeniami z systemem Android

Połączenie LOFI Blocks z urządzeniami z systemem iOS (iPhone, iPad)

Podstawy działania LOFI Blocks

Podobne wpisy