Konfiguracja komputera

Jak przygotować komputer do programowania robotów.

Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji zestawu EDUBOX konieczne jest zainstalowanie na komputerze następujących programów i wtyczek:

  • Przeglądarka internetowa CHROME
  • Arduino IDE
  • Wtyczka LOFI Robot EXTENSION dla przeglądarki CHROME

ARDUINO IDE

LINK DO POBRANIA PROGRAMU

ARDUINO IDE to główny program towarzyszący płytce Arduino. Jego główna funkcja to edytor umożliwiający pisanie skryptów i wgrywanie ich na płytkę. Instalacja ADUINO IDE jest konieczna w celu instalacji sterowników do płytki Arduino na Twoim komputerze.

Wtyczka – LOFI Robot Extension dla przeglądarki CHROME

Instrukcja instalacji:
1. Uruchom przeglądarkę Chrome
2. Zainstaluj wtyczkę LOFI ROBOT EXTENSION z Chrome Web Store
3. Przejdź na stronę (wpisz w polu adresu strony w przeglądarce) chrome://apps/ kliknij prawym przyciskiem na ikonę LOFI Robot i utwórz skrót do aplikacji na pulpicie komputera.
4. Sparuj moduł bluetooth 2.0 z komputerem (hasło parowania: 1234) – szczegółowa instrukcja konfiguracji bluetooth
5. Uruchom w przeglądarce Chrome aplikację LOFI Robot Extension, wybierz w niej odpowiedni port do komunikacji i kliknij przycisk CONNECT
6. Uruchom LOFI Blocks klikając przycisk OPEN LOFI Blocks

UWAGA
Sterownik LOFI Brain w nowym zestawie ma już wgrany skrypt do komunikacji ze Scratchem (przez bluetooth i USB) oraz z aplikacją LOFI Blocks Nie jest konieczne wgrywanie go przy pierwszym uruchamianiu robota.

LOFI Robot – kod Arduino – Firmware

Skrypt do komunikacji ze aplikacjami LOFI Blocks, LOFI Control, ScratchX i interaktywnymi lekcjami, zarówno przez kabel USB jak i moduł bluetooth na komputerze i urządzeniach mobilnych

LINK DO POBRANIA