kabel USB A-B (Windows)

tutaj znajdziesz tutorial, jak podłączyć swojego robota z komputerem Windows

Jeśli chcesz połączyć LOFI Robota lub sam Brain 2.0 z zestawu CODEBOX z komputerem za pomocą kabla USB A-B, to poniższy tutorial będzie dla Ciebie pomocny:

Łączenie się z LOFI Robot:

1. Podłącz LOFI Robota lub sam Brain 2.0 za pomocą kabla USB A-B z zestawu CODEBOX edycja Superkoderzy:

kabel_AB_win_02

2. Po podpięciu Braina do włączonego komputera, usłyszysz podwójne piknięcie z Buzzera – jest to sygnał, że Brain jest gotowy do pracy. Pozostaje nam włączyć aplikację Lofi Blocks. Na pulpicie odnajdujemy folder LOFI Apps (jeśli nie ma go na pulpicie, poszukaj w folderze Pobrane/Downloads), wewnątrz otwieramy plik LOFI-Apps klikając dwukrotnie na ikonę, uruchamiając aplikację:

SK2020_01_b

3. Gdy aplikacja się uruchomi odnajdujemy w prawym górnym rogu ikonę z główką robota. Klikamy na główkę. Wysuwa się panel POŁĄCZENIE Z ROBOTEM gdzie wybieramy moduł za pomocą, którego chcemy się łączyć. Nas interesuje opcja USB / BLUETOOTH 2.0:

SK2020_02

4. Po wybraniu opcji USB / BLUETOOTH 2.0 zobaczymy listę portów do wyboru, jeśli nie widać żadnych dostępnych portów użyj opcji ODŚWIEŻ:

SK2020_03

5. Po pojawieniu się interesującego nas portu (w tym przypadku COM3 – w twoim przypadku może to być inny numer portu, windows wybiera go losowo) klikamy na jego ikonę:

SK2020_04_c

6. Po wyborze właściwego portu panel POŁĄCZENIE Z ROBOTEM znika, a buzzer na potwierdzenie połączenia wydaje ponownie dźwięk. Dodatkowo główka robota otrzymała białą obwódkę, jest to znak na prawidłowe połączenie się z LOFI Robotem:

SK2020_05

7. Twój robot juz jest połączony z komputerem za pomocą kabla USB A-B. Możesz teraz kliknąć w link LOFI BLOCKS i zacząć uczyć programowania:

SK2020_06

Jak prawidłowo rozłączyć Robota?

1. Kliknij na logo LOFI – LOFI ROBOT w lewym dolnym rogu aplikacji:

SK2020_07

2. Następnie kliknij w główkę robocika z obwódką:

SK2020_09

3. Na koniec kliknij przycisk ROZŁĄCZ:

SK2020_10

4. Obwódka znika na znak rozłączenia się z LOFI Robotem:

SK2020_11

5. Zamknij teraz aplikację. Możesz odłączyć Brain od komputera.