kabel usb a-b (Mac)

tutaj znajdziesz tutorial, jak podłączyć swojego robota z komputerem Mac

Jeśli chcesz połączyć LOFI Robota lub sam Brain 2.0 z zestawu CODEBOX z komputerem za pomocą kabla USB A-B, to poniższy tutorial będzie dla Ciebie pomocny:

Łączenie się z LOFI Robot poprzez wtyczkę LOFI Robot Extension

1. Podłącz LOFI Robota lub sam Brain 2.0 za pomocą kabla USB A-B z zestawu codebox Starter:

kabel_a_b_mac

2. Po podpięciu Braina do włączonego komputera, usłyszysz podwójne piknięcie z Buzzera – jest to sygnał, że Brain jest gotowy do pracy. Pozostaje nam włączyć wtyczkę LOFI Robot Extension z poziomu docka swojego komputera:

L1_01

3. Otwiera się okno wtyczki. Klikamy w okienko REFRESH SERIAL, dzięki czemu odświeżymy listę portów:

L1_02

4. Następnie klikamy w okienko SERIAL PORT i wybieramy naszą widoczną płytkę mikrokontrolera:

L1_03

…czyli Arduino UNO

L1_04

5. Po wyborze właściwego PORTU zatwierdzamy połączenie klikając CONNECT, czyli POŁĄCZ:

L1_05

6. Ikonka CONNECT zamieni się na DISCONNECT (czyli ROZŁĄCZ), dodatkowo ponownie zasygnalizuje to podwójnym piknięciem Buzzera. Jest to znak, że komputer połączył się z naszym Brainem:

L1_06

7. Twój robot juz jest połączony z komputerem za pomocą kabla USB. Możesz teraz kliknąć w link OPEN LOFI BLOCKS i zacząć uczyć się programowania dzięki naszym LEKCJOM:

kabel_a_b_07

8. LOFI Blocks otworzy się w nowej karcie. (Zwróć uwagę czy napewno jest to przeglądarka Chrome). Jeśli wszystko wykonałeś prawidłowo, główka robota w prawym górnym rogu będzie posiadała obwódkę. Możesz teraz rozpocząć programowanie Robota. Aby zapoznać się z interfejsem aplikacji, najlepiej zerknij do tego LINKU:

kabel_a_b_08

Jak prawidłowo rozłączyć Robota?

1. Zamknij zakładkę z LOFI Blocks i wróć do okna LOFI Robot Extension. Kliknij w ikonę DISCONNECT (czyli ROZŁĄCZ), spowoduje to prawidłowe rozłączenie Robota z komputerem:

kabel_a_b_09

2. Zamknij teraz aplikację. Możesz odłączyć Braina od komputera:

kabel_a_b_10