Jaki zestaw wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem naszego zestawu ale nie wiesz, który będzie najlepszy do Twoich potrzeb?
Spróbujemy pomóc Ci podjąć decyzję.

UWAGA – jeśli planujesz pracę na tablecie lub smartfonie, moduł bluetooth do komunikacji bezprzewodowej z robotem sprzedawany jest osobno.

Zasadnicze pytanie to: Do jakich celów kupujesz nasz zestaw?

  • Użytek szkolny – lekcje informatyki i techniki, kółko zainteresowań, zajęcia pozalekcyjne
  • Użytek domowy – rodzic + dziecko

Użytek szkolny

W użytku szkolnym zestawy z lini CODEBOX zaprojektowane są dla następujących grup odbiorców:
klasy 4-6 – programowanie blokowe w aplikacji LOFI Blocks lub Scratch
klasy 7-8 – programowanie tekstowe (język C)
liceum – programowanie tekstowe (język C)

CODEBOX Starter

Zestaw startowy zawiera sterownik i komplet czujników. Jego podstawowym założeniem jest wprowadzenie ucznia w podstawy robotyki i programowania poprzez serię względnie krótkich ćwiczeń dlatego konstrukcje robotów w tym zestawie są możliwie jak najprostsze tak aby realne było zmontowanie ich w trakcie 45min lekcji.

CODEBOX Drive

Drive to zestaw rozszerzający, nie będzie działał samodzielnie. Do skonstruowania zawartych w nim robotów konieczny jest sterownik i czujniki znajdujące się w zestawie CODEBOX Starter. Zestaw ten umożliwia konstruowanie różnego rodzaju pojazdów, zmontowanie podstawowej konstrukcji zależnie od sprawności uczniów zajmuje od 3 do 5ciu jednostek lekcyjnych (45min). Projekty z tego zestawu nastawione są głównie na rozwijanie umiejętności konstrukcyjnych i wymagają więcej czasu niż projekty z zestawu startowego.

CODEBOX Tv

Zestaw rozszerzający – do działania wymaga sterownika i czujników z zestawu CODEBOX Starter. Zestaw ten zdecydowanie większym stopniu kładzie nacisk na lekcje związane z programowaniem niż konstruowaniem. Sterowanie działaniem wyświetlacza ledowego pozwala wprowadzić bardziej zaawansowane sposoby programowania.

Dla zestawu CODEBOX Tv tworzymy najwięcej zaawansowanych lekcji programowania w języku C dlatego jest on świetnym rozszerzeniem na dalszych etapach edukacji.

Podsumowanie

Jeśli chcesz się skupić na nauce programowania – zacznij od CODEBOX Starter a następnie rozszerz go o CODEBOX Tv.

Jeśli zależy Ci na zadaniach konstruktorskich i możesz przeznaczyć odpowiednią liczbę lekcji na budowanie pojazdów i zabawę nimi (np. na zajęciach dodatkowych) do zestawu startowego dołóż CODEBOX Drive

Użytek domowy

W użytku domowym zestawy z lini CODEBOX przeznaczone są dla dzieci od 8 roku życia wskazana będzie wówczas pomoc rodzica przy podłączaniu modułów elektronicznych i konfiguracji sprzętu komputerowego.

Niezależnie od wieku dziecka nasze zestawy najlepiej sprawdzają się jako wspólne przedsięwzięcie rodzica i dziecka i jesteśmy przekonani, że obojgu dostarczą świetnej zabawy.

Jeśli zakup przeznaczony jest dla dziecka do pracy samodzielnej dolna granica wieku to 10 lat.

CODEBOX Starter

Roboty z zestawu startowego, projektowane są pod kątem pracy w warunkach szkolnych, gdzie zawsze jest za mało czasu. W warunkach domowych czasu na konstruowanie mamy zdecydowanie więcej i być może startowe projekty wydadzą Ci się zbyt proste i mało atrakcyjne w porównaniu do budowania pojazdów.

Zalecamy jednak do nielekceważenia początków! Nauka robotyki to długofalowy proces i szczególnie jeśli zależy Ci na tym aby młodsze dzieci złapały elektronicznego bakcyla dobrze jest zacząć od migającej diody i stopniowo przejść przez wszystkie początkowe lekcje aby konsekwentnie poznać podstawy programowania.

Jeśli od razu przejdziemy do zabawy jeżdżącym samochodzikiem to istnieje spora szansa, że po chwili zabawy na naukę nie starczy już zapału.

CODEBOX Drive

Konstruowanie pojazdów to to co wszyscy lubią najbardziej 🙂 Nowym bohaterem w zestawie CODEBOX Drive jest szczególnie podnośnik paleciak, który potrafi podnosić i przewozić towary umieszczane na małych europaletach.

Przy pomocy CODEBOX Drive dowiesz się jak zaprogramować robota omijającego przeszkody, podążającego za światłem, malującego ale przede wszystkim rozwiniesz umiejętności konstruktorskie.

Jeśli przede wszystkim zależy Ci na konstruowaniu i zabawach zbudowanymi pojazdami możesz zamówić CODEBOX Drive wraz ze sterownikiem i czujnikami – bez robotów z zestawu startowego.

CODEBOX Tv

Rozszerzenie pozwala wprowadzić bardziej zaawansowane tematy związane z programowaniem. W użytku domowym bardzo fajnie sprawdzają się projekty związane z konstruowaniem interaktywnych lamp i złudzeń optycznych, które największy efekt robią w ciemnym pokoju.

Podsumowanie

LOFI Robot w użytku domowym najlepiej sprawdzi się jako zabawka dla duetu zaangażowany opiekun + dziecko.


Jeśli chcesz konsekwentnie poznać podstawy robotyki – zacznij od zestawu startowego.


Jeśli bardziej nastawiasz się na budowanie – możesz zamówić CODEBOX Drive z kompletem części elektronicznych i czujnikami.

Masz pytania? => Dzwoń lub pisz w komentarzach pod tym artykułem.