Bluetooth 4.0 (ios)

tutaj znajdziesz tutorial jak połączyć swojego robota z urządzeniem mobilnym z systemem iOS

Jeśli chcesz połączyć LOFI Robota lub sam Brain 2.0 z urządzeniem mobilnym z systemem iOS, to musisz użyć do tego Bluetooth 4.0 który zawiera twój zestaw. Poniższy tutorial będzie w tym pomocny:

  • Pamiętaj że Bluetooth 4.0 nie musi przechodzić procesu parowania, jest odrazu widoczny dla urządzeń i programów,
  • Do łączności LOFI Robota z urządzeniami mobilnymi, takimi jak iPhone i iPad niezbędne będzie pobranie na Twoje urządzenie naszej aplikacji LOFI Blocks. Możesz ją pobrać z tego linku: LOFI Blocks lub znaleźć ją bezpośrednio na swoim urządzeniu. W tym celu otwórz plikację App Store i wpisz w okienku szukaj: Lofi blocks
  • iPad_screen_01

  • Upewnij się czy Brain 2.0 jest podpięty do zasilania, najlepiej użyć do tego naładowany powerbank z zestawu. Podłącz też w prawidłowy sposób Bluetooth 4.0, tzn: uważnie wepnij cztery PINY w cztery wejścia Bluetooth. Pamiętaj aby Bluetooth był wpięty w przeciwną stronę do włącznika ON/OFF, tak jak na zdjęciu,
  • Dopiero teraz przełącz włącznik w pozycję ON. Buzzer wyda podwójny dźwięk i Bluetooth zacznie mrugać czerwonym światełkiem LED:

BT_2_0

Łączenie się z LOFI Robot poprzez aplikację LOFI Blocks

1. Upewnij się, że masz włączoną łączność Bluetooth na swoim iPadzie lub iPhonie. Następnie uruchom aplikację LOFI Blocks:

iPad_screen_02

2. Po uruchomieniu aplikacji, aby podłączyć się z robotem klikamy na główkę robota w prawym górnym rogu:

iPad_screen_03_b

3. Wysunie nam się z prawej strony panel POŁĄCZENIE ROBOTA. Możesz zobaczyć tam różne urządzenia widoczne dla iPada, oraz swojego LOFI Robota. W naszym wypadku jest to LOFI_Robot5 w twoim będzie to nazwa z tabliczki znamionowej z twojego Bluetooth’a:

iPad_screeny_04

Gdy chcesz mieć pewność, że widzisz prawidłowe odczyty lub jeśli nie widać twojego Robota, to użyj przycisku ODŚWIEŻ znajdujący się w dolnej części panelu:

iPad_screen_05

4. Po ODŚWIEŻENIU klikamy w białe pole obok nazwy naszego Robota i po chwili panel znika:

iPad_screen_06

…za to główka robocika w prawym górnym rogu otrzymuje obwódkę, dodatkowo dioda LED mrugająca wcześniej pod Bluetoothem zacznie świecić ciągłym czerwonym światłem. Jest to znak, że komputer połączył się z naszym LOFI Robotem:

iPad_screen_07

Kiedy już nawiązałeś połączenie: iPad/iPhone – LOFI Robot za pomocą modułu Bluetooth 4.0, możesz zacząć uczyć się programowania.

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z interfejsem aplikacji, kliknij w ten LINK.

Jak prawidłowo rozłączyć Robota?

1. Kliknięcie w główkę robocika otwiera nam panel POŁĄCZENIA Z ROBOTEM:

iPad_screen_08

2. Teraz wystarczy kliknąć w przycisk ROZŁĄCZ, znajdujący się w dolnej części panelu. I już, obwódka zniknie z główki robota. Wystarczy wyłączyć aplikację, oraz Robota, przełączając wyłącznik w pozycję OFF:

iPad_screen_10