Bluetooth 4.0 (Android)

tutaj znajdziesz tutorial jak połączyć swojego robota z urządzeniem mobilnym z systemem android

Jeśli posiadasz Bluetooth’a 4.0, a chciałbyś dzięki niemu połączyć LOFI Robota z urządzeniem mobilnym z systemem Android, to nie będzie to możliwe z poziomu aplikacji pobranej w Sklepie Play. W tym celu pobierz aplikację bezpośrednio z naszego linku:
LOFI Blocks, ewentualnie wpisz poniższy adres w oknie przeglądarki na swoim smartfonie lub tablecie:

www.lofiblocks.com/lofi_blocks_ble.apk

Instalowanie aplikacji LOFI Blocks z linku

1. Otwórz przeglądarkę na swoim urządzeniu, u nas będzie to Chrome. Wpisz adres podany powyżej do paska adresu i zatwierdź:

bt_4_0_android_01

2. Wyświetli się standardowy komunikat: “Pliki tego typu mogą wyrządzić szkody na urządzeniu…” – plik jest całkowicie bezpieczny, możesz spokojnie potwierdzić OK. Rozpocznie się pobieranie:

bt_4_0_android_02

3. Po pobraniu pliku Otwórz go. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacyjnymi:

bt_4_0_android_03

bt_4_0_android_04

bt_4_0_android_05

4. Instalacja jest zakończona. Ikonka aplikacji pojawi się na ekranie urządzenia:

bt_4_0_android_end_2

Łączenie się z LOFI Robot poprzez aplikację LOFI Blocks

  • Pamiętaj że Bluetooth 4.0 w . przypadku systemu Android, podobnie jak w systemie iOS, nie musi przechodzić procesu parowania,
  • Upewnij się czy Brain 2.0 jest podpięty do zasilania, najlepiej użyć do tego naładowany powerbank z zestawu. Podłącz też w prawidłowy sposób Bluetooth 4.0, tzn: uważnie wepnij cztery PINY w cztery wejścia Bluetooth. Pamiętaj, aby Bluetooth był wpięty w przeciwną stronę do włącznika OFF/ON, tak jak na zdjęciu,
  • Dopiero teraz przełącz włącznik w pozycję ON. Buzzer wyda podwójny dźwięk i Bluetooth zacznie mrugać czerwonym światełkiem LED:

adapter_bt_40_foto_3

Łączenie się z LOFI Robot poprzez aplikację LOFI Blocks

1. Upewnij się, że masz włączoną łączność Bluetooth na swoim tablecie lub smartfonie. Następnie uruchom aplikację LOFI Blocks:

mi_screen_02

2. Po uruchomieniu aplikacji, aby podłączyć się z robotem klikamy na główkę robota w prawym górnym rogu:

bt_4_0_android_06

3. Wysunie nam się z prawej strony panel POŁĄCZENIE ROBOTA. Możesz zobaczyć tam różne urządzenia widoczne dla aplikacji. W naszym wypadku jest to LOFI_Robot5, w Twoim będzie to nazwa z tabliczki znamionowej z twojego Bluetooth’a:

bt_4_0_android_07

Gdy chcesz mieć pewność, że widzisz prawidłowe odczyty, lub jeśli nie widać twojego Robota, to użyj przycisku ODŚWIEŻ znajdującego się w dolnej części panelu:

bt_4_0_android_08

4. Po ODŚWIEŻENIU klikamy w białe pole obok nazwy naszego Robota i po chwili panel znika:

bt_4_0_android_09

…za to główka robocika w prawym górnym rogu otrzymuje obwódkę. Jest to znak, że jesteśmy już połączeni z naszym robotem:

bt_4_0_android_10

Kiedy już nawiązałeś połączenie: smartfon/tablet – LOFI Robot za pomocą modułu Bluetooth 4.0, możesz zacząć uczyć się programowania dzięki naszym LEKCJOM.

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z interfejsem aplikacji, kliknij w ten LINK.

Jak prawidłowo rozłączyć Robota?

1. Kliknięcie w główkę robocika otwiera nam panel POŁĄCZENIA Z ROBOTEM:

bt_4_0_android_11

2. Teraz wystarczy kliknąć w przycisk ROZŁĄCZ, znajdujący się w dolnej części panelu. I już, obwódka zniknie z główki robota. Wystarczy wyłączyć aplikację i Robota, przełączając wyłącznik w pozycję OFF:

bt_4_0_android_12