Bluetooth 4.0 (Android)

tutaj znajdziesz tutorial jak połączyć swojego robota z mobilnym systemem android

Jeśli chcesz połączyć LOFI Robota lub sam Brain 2.0 z urządzeniem mobilnym z systemem Android, to musisz użyć do tego Bluetooth 4.0 który zawiera twój zestaw. Poniższy tutorial będzie w tym pomocny:

  • Pamiętaj że Bluetooth 4.0 w przypadku systemu Android, podobnie jak w systemie iOS, nie musi przechodzić procesu parowania,
  • Do łączności LOFI Robota z urządzeniami mobilnymi z systemem Android, niezbędne będzie pobranie i zainstalowanie na Twoje urządzenie naszej aplikacji LOFI Blocks. W tym celu otwórz aplikację Sklep Play i wpisz w okienku szukaj: lofi blocks
  • Upewnij się czy Brain 2.0 jest podpięty do zasilania, najlepiej użyć do tego naładowany powerbank z zestawu. Podłącz też w prawidłowy sposób Bluetooth 4.0, tzn. uważnie wepnij cztery PINY w cztery wejścia Bluetooth. Pamiętaj, aby Bluetooth był wpięty w stronę włącznika OFF/ON, tak jak na zdjęciu,
  • Dopiero teraz przełącz włącznik w pozycję ON. Buzzer wyda podwójny dźwięk i Bluetooth zacznie mrugać czerwonym światełkiem LED:

BT_2_0

Łączenie się z LOFI Robot poprzez aplikację LOFI Blocks

1. Upewnij się, że masz włączoną w użądzeniu usługę lokalizacji, jest to niezbędne do prawidłowej pracy Bluetooth. Uruchom łączność bluetooth na swoim tablecie lub smartfonie oraz włącz aplikację LOFI Blocks :

SK2020BT40_01

2. Po uruchomieniu aplikacji, aby połączyć się z robotem klikamy na główkę robota w prawym górnym rogu:

SK2020BT40_02

3. Wysunie nam się z prawej strony panel POŁĄCZENIE Z ROBOTEM. Wybieramy wersję bluetooth za pomocą którego chcemy się łączyć, w naszym wypadku jest to BLUETOOTH 4.0:

SK2020BT40_03

4. W panelu POŁĄCZENIE Z ROBOTEM możesz zobaczyć różne urządzenia widoczne dla aplikacji. W naszym wypadku interesuje nas: LOFI_Robot1, w Twoim przypadku będzie to nazwa z tabliczki znamionowej twojego Bluetootha:

SK2020BT40_04_b

Gdy chcesz mieć pewność że widzisz prawidłowe odczyty lub jeśli nie widać twojego Robota, to użyj przycisku ODŚWIEŻ znajdujący się w dolnej części panelu:

SK2020BT40_05

5. Po ODŚWIEŻENIU klikamy w białe pole obok nazwy naszego Robota i po chwili panel znika:

SK2020BT40_06

…za to główka robocika w prawym górnym rogu otrzymuje obwódkę. Jest to znak, że jesteśmy już połączeni z naszym robotem:

SK2020BT40_07

Kiedy już nawiązałeś połączenie: smartfon/tablet – LOFI Robot za pomocą modułu Bluetooth 4.0, możesz zacząć uczyć się programowania.

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z interfejsem aplikacji, kliknij w ten LINK.

Jak prawidłowo rozłączyć Robota?

1. Kliknięcie w główkę robocika otwiera nam ponownie panel POŁĄCZENIE Z ROBOTEM:

SK2020BT40_08

2. Teraz wystarczy kliknąć w przycisk ROZŁĄCZ, znajdujący się w dolnej części panelu. I już, obwódka zniknie z główki robota. Wystarczy wyłączyć aplikację, oraz Robota, przełączając wyłącznik w pozycję OFF:

SK2020BT40_09