Bluetooth 4.0 + Adapter USB (Windows)

tutaj znajdziesz tutorial, jak podłączyć swojego robota z komputerem przy pomocy adaptera USB i Bluetooth’a 4.0 z komputerem Windows 10

Jeśli chcesz połączyć LOFI Robota lub sam Brain 2.0 z zestawu CODEBOX z komputerem za pomocą Bluetooth 4.0 i Adaptera USB, to poniższy tutorial będzie dla Ciebie pomocny:

  • Pamiętaj że Bluetooth 4.0 nie musi przechodzić procesu parowania, jest odrazu widoczny dla urządzeń i programów,
  • Upewnij się czy Brain 2.0 jest podpięty do zasilania, najlepiej użyć do tego naładowany powerbank z zestawu. Podłącz też w prawidłowy sposób Bluetooth 4.0, tzn: uważnie wepnij cztery PINY w cztery wejścia Bluetooth. Pamiętaj, aby Bluetooth był wpięty w przeciwną stronę do włącznika OFF/ON, tak jak na zdjęciu,
  • Dopiero teraz przełącz włącznik w pozycję ON. Buzzer wyda podwójny dźwięk i Bluetooth zacznie mrugać czerwonym światełkiem LED:

adapter_bt_40_foto_3

Łączenie się z LOFI Robot poprzez wtyczkę LOFI Robot Extension

1. Wepnij adapter do złącza USB w twoim włączonym komputerze:

wpinanie_win_ad

2. Komputer rozpocznie proces instalacji adaptera i ostatecznie wykryje nowe urządzenie szeregowe oraz potwierdzi, że jest gotowe do pracy:

ad_wpinanie_2

3. Uruchamiamy wtyczkę LOFI Robot Extension z poziomu skrótu na Pulpicie:

adapter_win_02

4. Jeżeli pojawił Ci się zielony komunikat USB ADAPTER CONNECTED w centrum wtyczki, to znak że adapter działa poprawnie:

adapter_win_02a

5. Pozostaje kliknąć w przycisk SCAN BLUETOOTH 4.0 (czyli WYSZUKAJ urządzenia Bluetooth 4.0) i poczekać, aż wyniki wyszukiwania wyświetlą się w oknie Bluetooth 4.0 powyżej:

adapter_win_03

6. Po przeskanowaniu, w okienku pojawią wyniki wyszukiwania. W naszym wypadku jest to tylko jeden Bluetooth LOFI_Robot5.

adapter_win_04a

7. Wybieramy odpowiedni numer robota. W twoim przypadku będzie to numer z tabliczki znamionowej na Bluetooth’e z twojego zestawu, w tutorialowym przykładzie jest to LOFI_Robot5. Wybór zatwierdzamy klikając w przycisk CONNECT czyli POŁĄCZ:

adapter_win_05

8. Ikona CONNECT zamieni się na DISCONNECT czyli ROZŁĄCZ. Dioda LED mrugająca wcześniej pod Bluetoothem zacznie świecić ciągłym czerwonym światłem. Jest to znak, że komputer połączył się z naszym LOFI Robotem:

adapter_win_6

9. Twój robot juz jest połączony z komputerem za pomocą modułu Bluetooth 4.0. i adaptera. Możesz teraz kliknąć w link OPEN LOFI BLOCKS i zacząć uczyć się programowania dzięki naszym LEKCJOM

adapter_win_7

10. LOFI Blocks otworzy się w nowej karcie. (Zwróć uwagę czy napewno jest to przeglądarka Chrome). Jeśli wszystko wykonałeś prawidłowo główka robota w prawym górnym rogu będzie posiadała obwódkę. Możesz teraz rozpocząć programowanie Robota. Aby zapoznać się z interfejsem aplikacji, najlepiej zerknij do tego LINKU:

adapter_win_8

Jak prawidłowo rozłączyć Robota?

1. Zamknij zakładkę z LOFI Bloks i wróć do okna LOFI Robot Extension. Kliknij w ikonę DISCONNECT (czyli ROZŁĄCZ), spowoduje to prawidłowe rozłączenie Robota z komputerem (Bluetooth zacznie ponownie mrugać czerwonym światełkiem LED):

adapter_win_9

2. Zamknij teraz aplikację. Możesz wyłączyć Robota przełączając wyłącznik w pozycję OFF:

adapter_win_10