Bluetooth 2.0 (Android)

tutaj znajdziesz tutorial jak połączyć swojego robota z urządzeniem mobilnym z systemem Android

Jeśli chcesz połączyć LOFI Robota lub sam Brain 2.0 z zestawu CODEBOX z urządzeniem mobilnym, to musisz użyć do tego Bluetooth 2.0, poniższy tutorial będzie w tym pomocny:

  • Pamiętaj że Bluetooth 2.0 musi przechodzić proces parowania tylko przy pierwszym podłączeniu,
  • Do łączności LOFI Robota z urządzeniami mobilnymi z systemem Android, niezbędne będzie pobranie na Twoje urządzenie naszej aplikacji LOFI Blocks. Możesz ją pobrać z tego linku: LOFI Blocks lub znaleźć ją bezpośrednio na swoim urządzeniu. W tym celu otwórz aplikację Sklep Play i wpisz w okienku szukaj: lofi blocks:
  • mi_screen_01

  • Upewnij się czy Brain 2.0 jest podpięty do zasilania, najlepiej użyć do tego naładowany powerbank z zestawu. Podłącz też w prawidłowy sposób Bluetooth 2.0, tzn. uważnie wepnij cztery PINY w cztery wejścia Bluetooth. Pamiętaj, aby Bluetooth był wpięty w stronę włącznika OFF/ON, tak jak na zdjęciu,
  • Dopiero teraz przełącz włącznik w pozycję ON. Buzzer wyda podwójny dźwięk i Bluetooth zacznie mrugać czerwonym światełkiem LED:

BT_2_0

Parowanie Bluetooth’a z urządzeniem mobilnym

1. Otwórz ustawienia swojego urządzenia i włącz Bluetooth:

mi_screen_par_01_b

2. Po uruchomieniu Bluetootha system zacznie wyszukiwanie urządzeń w twoim zasięgu. Na początku możesz zobaczyć tak zwane numery MAC urządzeń, po chwili zobaczysz ich właściwe nazwy, w naszym wypadku jest to LOFI_Robot1, w Twoim przypadku będzie to cyfra lub nazwa z naklejki znamionowej Twojego Bluetootha. Klikamy na naszego Bluetooth’a. Otworzy nam się okno parowania, trzeba będzie w okienku wpisać numer PIN i zatwierdzić. Kod PIN w przypadku każdego naszego Bluetootha, to zawsze ciąg liczb 1234:

mi_screen_par_02

3. Po prawidłowym sparowaniu nasz Bluetooth będzie widoczny już w sparowanych urządzeniach. Wracamy do głównego menu naszego użądzenia:

mmi_screen_03_b

Łączenie się z LOFI Robot poprzez aplikację LOFI Blocks

1. Upewnij się, że masz włączoną łączność Bluetooth na swoim tablecie lub smartfonie. Następnie uruchom aplikację LOFI Blocks:

mi_screen_02

2. Po uruchomieniu aplikacji, aby połączyć się z robotem klikamy na główkę robota w prawym górnym rogu:

mi_screen_03_b

3. Wysunie nam się z prawej strony panel POŁĄCZENIE ROBOTA. Możesz zobaczyć tam różne urządzenia widoczne dla aplikacji. W naszym wypadku jest to LOFI_Robot1, w Twoim będzie to nazwa z tabliczki znamionowej twojego Bluetootha:

mi_screen_04

Gdy chcesz mieć pewność że widzisz prawidłowe odczyty lub jeśli nie widać twojego Robota, to użyj przycisku ODŚWIEŻ znajdujący się w dolnej części panelu:

mi_screen_05

4. Po ODŚWIEŻENIU klikamy w białe pole obok nazwy naszego Robota i po chwili panel znika:

mi_screen_06

…za to główka robocika w prawym górnym rogu otrzymuje obwódkę. Jest to znak, że jesteśmy już połączeni z naszym robotem:

mi_screen_07

Kiedy już nawiązałeś połączenie: smartfon/tablet – LOFI Robot za pomocą modułu Bluetooth 2.0, możesz zacząć uczyć się programowania dzięki naszym LEKCJOM.

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z interfejsem aplikacji, kliknij w ten LINK.

Jak prawidłowo rozłączyć Robota?

1. Kliknięcie w główkę robocika otwiera nam panel POŁĄCZENIA Z ROBOTEM:

mi_screen_08

2. Teraz wystarczy kliknąć w przycisk ROZŁĄCZ, znajdujący się w dolnej części panelu. I już, obwódka zniknie z główki robota. Wystarczy wyłączyć aplikację i Robota, przełączając wyłącznik w pozycję OFF:

mi_screen_09_b