Bletooth 4.0 adapter – konfiguracja

Instrukcja konfiguracji połączenia bluetooth 4.0 na komputerach z adapterem USB (BLED112)

Instalacja rozszerzenia LOFI Robot Extension Blluetooth 4.0

Pobierz rozszerzenie

 • Wtyczka LOFI Robot EXTENSION dla przeglądarki CHROME
 • Konfiguracja adaptera USB BLED112

  Adapter USB podłącz do komputera. System Windows 10 lub Mac OSX powinien go automatycznie wykryć i zainstalować sterowniki. Jeżeli pojawi się komunikat, że system Windows (najczęściej Windows 7) nie może odnaleźć sterowników, pobierz je z naszej strony STEROWNIKI ADAPTERA BLED112 WIN7, rozpakuj i wskaż rozpakowany folder jako lokalizację sterowników.

  Połączenie z robotem przez moduł bluetooth

  1. Uruchom wtyczkę LOFI Robot Extension

  Jeżeli adapter jest podłączony do komputera i sterowniki są zainstalowane poprawnie, wtyczka wykryje go i połączy się z nim automatycznie wyświetlając komunikat USB ADAPTER CONNECTED, jeśli adapter nie będzie wykryty, wtyczka uruchomi się w trybie umożliwiającym połączenie przez kabel USB lub moduł bluetooth 2.0.

  2. W trybie połączenia przez adapter USB, kliknij przycisk SCAN BLUETOOTH, spowoduje to wykrycie wszystkich włączonych i dostępnych do połączenia modułów bluetooth 4.0 (czyli takich, na których miga dioda gotowości do połączenia). Wybierz z listy moduł, z którym chcesz się połączyć i kliknij przycisk CONNECT. Zwróć uwagę, czy dioda na module bluetooth zapaliła się na stałe – jeśli tak, połączenie jest poprawne.

  3. Uruchom aplikację LOFI Blocks lub lekcję interaktywną w przeglądarce CHROME. Ikona w prawym górnym rogu z główką robota powinna mieć obwódkę potwierdzającą połączenie z robotem, a po kliknięciu tej ikony robot powinien zapiszczeć.

  17_polaczone_obrazki

  Jeśli pomimo poprawnego połączenia we wtyczce do CHROME i diody sygnalizacyjnej na module bluetooth świecącej się na stałe w aplikacji LOFI Blocks nie ma połączenia, upewnij się że na sterownik Arduino UNO jest wgrany firmware LOFI Robot.