CODEBOX – Zacznij tutaj!

Od czego zacząć pracę z zestawem CODEBOX?

Witaj początkujący wynalazco!

Niezmiernie cieszymy się, że dotarł do Ciebie nasz zestaw do konstruowania robotów! Jeśli na początku czujesz się nieco zagubiony, NIC SIĘ NIE PRZEJMUJ! Już niedługo będziesz programować mikrokontrolery, podłączać czujniki, konstruować pojazdy i programować aplikacje na smartfony i zupełnie nie zauważysz, kiedy się tego wszystkiego nauczyłeś.

Sterownik LOFI Brain, który znajduje się w zestawie jest już zaprogramowany do pracy z aplikacją LOFI Blocks, LOFI Control i Scratchem. Wystarczy, że podłączysz go do komputera, zainstalujesz sterowniki i możesz zacząć uczyć się programowania.

Wszelkie informacje na temat używania zestawu CODEBOX znajdziesz w naszej dokumentacji. Jeśli coś jest niejasne, śmiało pytaj w komentarzach pod poszczególnymi artykułami, postaramy się odpowiadać najszybciej, jak to możliwe.

Poniższa lista pokazuje kolejność, w której najlepiej zacząć naukę budowania robotów:

Przygotowanie

  • Zainstaluj program ARDUINO IDE – wraz z nim zainstalują się sterowniki do płytki Arduino
  • Zainstaluj rozszerzenie do przeglądarki CHROME umożliwiające połączenie sterownika z aplikacją LOFI Blocks i lekcjami interaktywnymi
  • Sprawdź nasze lekcje
  • Zerknij na nasz kanał YouTube znajdziesz tam sporą kolekcję filmików instruktażowych dotyczących wykorzystania zestawu CODEBOX