Bletooth 4.0 adapter – konfiuracja

Instrukcja konfiguracji połączenia bluetooth 4.0 na komputerach z adapterem USB (BLED112)

Instalacja rozszerzenia LOFI Robot Extension Blluetooth 4.0

1. Pobierz rozszerzenie LOFI Robot Extension – Bluetooth 4.0 a następnie rozpakuj pobrany plik ZIP.

2. Otwórz przeglądarkę CHROME i z bocznego menu wybierz WIĘCEJ NARZĘDZI -> ROZSZERZENIA

3. W oknie rozszerzeń uruchom TRYB PROGRAMISTY a następnie wybierz opcję ZAŁADUJ ROZPAKOWANE i wybierz katalog z pobraną wcześniej wtyczką LOFI Robot

Konfiguracja adaptera USB BLED112

Adapter USB podłącz do komputera. System powinien go automatycznie wykryć i zainstalować sterowniki. Jeżeli pojawi się komunikat, że system Windows (najczęściej Win7) nie może odnaleźć sterowników wybierz opcję ręcznego wybrania ich lokalizacji i wskaż katalog BLED112-Signed-Win-Drv znajdujący się wewnątrz katalogu z pobraną wcześniej wtyczką LOFI Robot.

Połączenie z robotem przez moduł bluetooth

1. Uruchom wtyczkę LOFI Robot Extension

2. W polu SERIAL PORT wybierz pozycję LOW ENERGY DONGLE i kliknij przycisk CONNECT. Jeśłi pozycji LOW ENERGY DONGLE nie ma na liście, spróbuj odświeżyć listę portów klikając na przycisk REFRESH SERIAL, jeśłli moduł nie pojawia się na liście prawdopodobnie problemem jest brak zainstalowanych sterowników.

3. Po połączeniu z a adapterem USB kliknij przycisk SCAN BLUETOOTH 4.0 aby wyszukać wszystkie dostępne roboty do połączenia. Wybierz robota, z którym chcesz się połączyć i kliknij CONNECT. Jeśli robot poprawnie połączy się  komputerem dioda na module bluetooth robota przestanie migać i zapali się na stałe.

4. Po połączeniu się z robotem uruchom aplikację LOFI Blocks. W prawym górnym rogu znajduje się ikona z główką robota. Jeśli połączenie działa poprawnie ikona ta powinna mieć białą obwódkę a po kliknięciu w ikonę robot powinien dwukrotnie zapiszczeć.
17_polaczone_obrazki